Rodzaje bram garażowych

Na pewno zdają sobie Państwo sprawę z tego, że bramy są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego budynku. Pełnią funkcję ochronną – mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo nie tylko zaparkowanym w garażach autach, ale również stanowią zaporę w momencie, gdy nasz garaż jest połączony z częścią mieszkalną. Warto pamiętać, że w takich przypadkach dużą rolę odgrywa jakość produktu, dlatego nie warto zostawiać wyboru przypadkowi.

Brama to nie tylko płyta chroniąca nasze mienie. To również swojego rodzaju wizytówka domu. Przy wyborze odpowiedniej bramy, obok jakości, należy również zwrócić uwagę na wygląd. Brama jest jednym z największych elementów naszego budynku, dlatego warto wybrać taką, która idealnie zgrywa się z naszą elewacją.

Bramy uchylne – to najbardziej popularny typ. Brama otwierana jest od dołu na zewnątrz garażu. Do otwarcia bramy uchylnej potrzebne jest miejsce przed garażem, gdyż dolna część bramy wysuwa się na zewnątrz garażu.

Bramy segmentowe – jak sama nazwa wskazuje, takie bramy składają się z kilku segmentów. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować miejsce, podczas otwierania i zamykania. Zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne bramy uchylne. Zaletą takich bram jest też duża szczelność, co pozwala zastosować je w garażach ogrzewanych.

Bramy rolowane – konstrukcja i działanie takiej bramy przypomina rolety okienne. Zasada działania jest taka sama. Prosty mechanizm oraz zapotrzebowanie na małą przestrzeń pozwala zastosować takie rozwiązanie nawet w małych garażach. Są bardzo wygodne w eksploatacji, jednak w wypadku takiej bramy zaleca się montaż napędu.

Bramy skrzydłowe (rozwierane) – to najstarszy typ bram stosowany w garażach, jednak takie rozwiązanie staje się obecnie coraz mniej popularne. Zostały wyparte przez nowsze i bardziej wygodne konstrukcje. Otwarcie skrzydeł wymaga wiele miejsca i nie zawsze udaje się zamontować napęd elektryczny.

Potrzebujesz bramy? Skontaktuj się z nami i omów szczegóły!

Sprawdźcie również naszego facebooka!

bramy garażowe