Wojska Polskiego 40 63-200 Jarocin
Pon-pt 9-17 Sobota 10-13

Rodzaje bram garażowych

Bramy uchylne – To najbardziej popularny typ bram garażowych, brama otwierana jest od dołu na zewnątrz garażu. Do otwarcia bramy uchylnej potrzebne jest miejsce przed garażem, gdyż dolna część bramy wysuwa się na zewnątrz garażu.

Bramy segmentowe – jak sama nazwa wskazuje, takie bramy składają się z kilku segmentów. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować miejsce, podczas otwierania i zamykania zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne bramy uchylne. Zaletą takich bram jest też duża szczelność co pozwala zastosować je w garażach ogrzewanych.

Bramy rolowane. – konstrukcja i działanie takiej bramy przypomina rolety okienne, zasada działania jest taka sama, prosty mechanizm oraz zapotrzebowanie na małą przestrzeń pozwala zastosować takie rozwiązanie nawet w małych garażach. Są bardzo wygodne w eksploatacji jednak w wypadku takiej bramy zaleca się montaż napędu.

Bramy skrzydłowe(rozwierane) – to najstarszy typ bram stosowany w garażach, jednak takie rozwiązanie staje się obecnie coraz mniej popularne. Zostały wyparte przez nowsze i bardziej wygodne konstrukcje. Otwarcie skrzydeł wymaga wiele miejsca i nie zawsze udaje się zamontować napęd elektryczny.