Okna dachowe

Okna dachowe to obecnie najlepsze rozwiązanie  stosowane współcześnie w budownictwie przy doświetlaniu poddasza.

okna dachowe

Zapewniają naturalne oświetlenie wnętrza, umożliwiają cyrkulacje powietrza, a jednocześnie zapewniają świetną izolację. Są też stosunkowo tanie w montażu, porównując je do budowy tradycyjnej lukarny. Oferowane przez nas okna to produkt najwyższej jakości, są trwałe, wygodne w użytkowaniu i bezpieczne.

Spośród okien dachowych możemy wymienić sześć rodzajów okien:

  • Okna z dolnym otwieraniem,
  • Okna z górnym otwieraniem,
  • Okna trzyszybowe,
  • Okna klapowo-obrotowe,
  • Okna do płaskiego dachu,
  • Okna ze sterowaniem elektrycznym.

Poniżej postaramy się przybliżyć działanie pierwszych trzech wyżej wymienionych okien.

Okna dachowe z dolnym otwieraniem

Ofertę okien do poddaszy podzielono na dwa rodzaje ze względu na sposób, w jaki możemy je otworzyć. Okna dachowe z dolnym otwieraniem to okna, które możemy otworzyć przy użyciu zamontowanej u dołu eleganckiej klamki. Polecamy takie okna osobom, które planują lub są zmuszone usytuować okno wysoko, ze względu na wysoką ściankę kolankową. Dolne otwieranie zagwarantuje nam wygodne zamykanie i otwieranie okna.

Okna dachowe z górny otwieraniem

Okna z górnym otwieraniem gwarantują nam łatwe zamykanie oraz otwieranie okien, nawet jeśli znajdują się w bliskim sąsiedztwie z meblami. Elegancki i dobrze wykonany górny chwyt otwierający został zmodyfikowany, aby jeszcze bardziej ułatwić sposób otwierania naszych okien nawet jedną ręką.

Okna dachowe klapowo-obrotowe

Okna klapowo-obrotowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów – drewna sosnowego klejonego warstwowo, pokryte są impregnatem i lakierem. Niezależnie jakie materiały są użyte do konstrukcji okna, zapewniają one wysoką energooszczędność. Dodatkowo okna klapowo-obrotowe posiadają zintegrowaną wentylację, która zapewnia duży dopływ świeżego powietrza nawet, podczas gdy nasze okno jest zamknięte. Zalecamy stosować ww. okna w przypadku wysokiej pozycji montażu.

Potrzebujesz okna dachowego? Środa Wlkp., Śrem, Gostyń, Pleszew, Orzechowo, Koźmin Wlkp., Miłosław, Borek Wlkp., Dobrzyca oraz Pępowo to jedne z nielicznych miast, w których montujemy nasze okna dachowe. Skontaktuj się z nami i omów szczegóły!

Sprawdźcie również naszego facebooka!